Yazılar

Neden Blog Sayfası Açtık

Blok Sayfamız ve Biz

” Sadece Kelimeleri Yan Yana Getirmek Yazmak Olmasa Gerek ”

Blog sayfamız ve Biz bir soru olsa cevabını sayfamızı açmadan cevap veremezdik. Blog sayfamızı açmadan önce ,Google Anahtar Kelime Planlayıcı ile tanıştım. Google Ads (Google İlanlar veya Google Reklamlar diye adlandırabiliriz) içinde kullanıcıları tarafından ücretsiz kullanımına sunulan ”Anahtar Kelime Planlayıcı ” tanıştıktan sonra gelişmeler başladı.

Blog ;bazen bir günlük,bazen teknik bir yazı olabilir ‘

Bu hizmette anahtar kelimeler ,uzun kuyruklu kelimeler ( iki , üç veya daha fazla kelimeden oluşan kelime kümesi) ile tanışmaya başladık.Kim ne aratmış,hangisi daha çok aranmış.

Tıklanma bedeli hangisi daha yüksek,yüksek ücretli kelimeler daha mı iyi sonuç veriyor.Bu şekilde birçok soru ve karşılığında cevaplar ararken. Blog sayfaları ve Blogger ifadeleri ile okuduğum metinlerde sıkça karşılaşmaya başladım.

Anahtar Kelimeleri uzun metinlerde yazmak aklıma geldi. Google algoritmasına çalışırken bunu düşündüm. Google kaliteli metinlere ve iyi çalışılmış verilere önem verdiği kriteri ile beni bu tarafa yönlendirdi.

Devam eden ve satış yaptığımız e-ticaret sayfamızda çok uzun kelimelerle cümle yazma imkanımı düşününce” neden blog sayfası ? ” sorusu cevap bulmuş oldu.Artık günümüzde e-ticaret sayfalarının içinde blog menüsü olan sayfalar var.

E-ticaret sayfa tercihimde ilk aldığım güne geri dönme imkanım olsa blog eklentili olanı alırdım.Bu işlerde yeniyiz,sayfamızda bir üst versiyona geçme seçeneğini yeni sözleşmede mutlaka kullanmak istiyorum.Bir sayfanızda tüm duygu ve düşüncelerinizi,anahtar kelimeleri kullanarak uzun metinler yazabilirsiniz.

Bizim kullandığımız gibi wordpress ‘in altyapısını kullanarak bir sayfa oluşturursanız.Birçok konuda önünüz açılmış olur.Birçok eklenti ile de sayfanızın eksiklerini , seo çalışmalarını ve okunma özelliğini artırabilirsiniz.

Gün geçtikçe yeni konular ve yeni özellikler öğrendikçe üzerine koymaya başladık.Amacımız Google ‘a kendimizi iyi ifade edebilmek ve kaliteli metinler çıkarmak.Sürekli bu işi iyi yapan insanların sayfalarını okuyoruz tecrübelerinden faydalanıyoruz. Blog sayfaları okundukça amacına ulaşıyor.Her Blogger hayalindeki amaca sayfası ile bir adım daha yaklaşmış oluyor.

Umarım bir gün bizde iyi yazanlar arasında olur,bilgi paylaşımı yaparız.Bilgi paylaştıkça değer kazanır,bizim temel kriterimiz olsun.Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir